Levelet nem adtunk fel, de a kisvasútra visszaszálltunk, hogy visszatérjünk Gyöngyösre, ahol egy történelmi cselekedetet hajtottunk végre!
Volt wellness is a héten.
Történelmi nap volt a mai, ugyanis életemben először meglátogattuk a gyöngyösi nevezetességnek is mondható Manhattan Burgert, ami őszintén mondom, hogy teljesen rendben van, annyira, hogy még tuti visszatérünk!
Balra Gyöngyös, jobbra a Mátrai erőmű a távolban - utóbbi remek mementója a mögöttünk lévő NER korszaknak.
A városra mindig nosztalgiával gondolok, de kicsit szomorú látni, hogy a hely, ami egykor a világ közepe volt számomra, mennyire "kiüresedett" - asszem ez a legjobb szó ide.
A távolban ott a TV-torony Kékestetőn, ahová ma nem vezet az utunk, de a közeljövőben oda is el fogunk látogatni.
Vasárnapi programunk része, hogy felpattantunk a kisvasútra, amivel eljöttünk Mátrafüredre, ami egyben a végállomás is. Sajnos a palóc babás múzeumot zárva találtuk, de szerencsére van itt egy kilátó is. Amúgy a kisvasút oda-vissza egy felnőttnek 3200 jó magyar forint.
A Kozmáry-kilátó remek ötlet volt hőségriasztásban. Szerencsére odafenn volt árnyék, légmozgás és még kilátás is!
A zajos sikerre való tekintettel folytatódik a gyöngyösi kalandok dokumentálása.
Mint kiderült, Gyöngyösön jó ideje újra van mozi, ott tekintettük meg Spielberg legutóbbi, szerintem szörnyű filmjét, előtte pedig ettünk egy fasza nápolyi pizzát a Banditosban - erről digitális fotográfia is készült.
Valaki odaadta Spielbergnek a 90-es évek összes UFO magazinját (a színeset és a fekete fehéret is), ő pedig ebből rendezett egy filmet. Kár volt.