//
sign in
Profile
by @danabra.mov
Profile
by @dansshadow.bsky.social
Profile
by @jimpick.com
AviHandle
by @danabra.mov
AviHandle
by @dansshadow.bsky.social
AviHandle
by @katherine.computer
EventsList
by @katherine.computer
ProfileHeader
by @dansshadow.bsky.social
ProfileHeader
by @danabra.mov
ProfileMedia
by @danabra.mov
ProfilePlays
by @danabra.mov
ProfilePosts
by @danabra.mov
ProfilePosts
by @dansshadow.bsky.social
ProfileReplies
by @danabra.mov
Record
by @atsui.org
Skircle
by @danabra.mov
StreamPlacePlaylist
by @katherine.computer
+ new component
ProfilePosts









Loading...
Simon a sötét fürdőszobában írta a Sound of Silence-t. Megnyitotta a csapot, mert a zubogó víz elringatta, és a csempék között köszönt először a sötétségnek. Ezt az első sorokat a legnehezebb énekelni. Aztán jött a Disturbed, és ez a fiú, aki epic performansszá duzzasztotta ezt a meztelen dalt.
11d
Ma kitisztítja két jópofa srác a légkondimat, és onnantól olyan, de olyan megállíthatatlan leszek: lomtalanítok tovább, deep cleaningelek, hatalmas vászonra festek tenyérrel és talppal, sütök fánkot, stb. Pont addig, míg először meg nem fázok alatta, mert akkor megint megállítható leszek.
Reggeleink. - Mici nem mehet helyetted suliba, dolga van itthon. - Milyen dolga? - A vedlés. Ne haragudj, de ki fog itthon vedleni? Ki fogja megrakni szőrrel a kanapét, az ágyakat, a frissen mosott ruhakupacot? Nem mehet helyetted suliba, mert te alkalmatlan vagy az ő feladatára. Na hess.
A dédanyám 40 évesen már felnevelt 5 gyereket, túlélte a háborút és az iszákos dédapámat, belerokkant a fizikai munkába, én meg nem tudom eldönteni, hogy nekem már jobb-e, mint neki volt, vagy csak máshogy rossz. Vajon azt mondaná, hogy a kutya is jó dolgában veszik meg, vagy megölelne? Nem tudom.
13d
13d
A Krétában szaporodnak az elmaradó tanórák. A kisebbikem izzadtan, koszosan, és újabb focisebekkel jön haza, lecsókolja a csapot. A nagyobbikom és a haverjai a gymbe futnak át edzeni lyukas órákban, a lányok felgyűrt pólóban napoznak a padokon. A legjobb napok ezek. Ez pedig a legjobb zene hozzá.
Megbeszéltem magammal, hogy követem a VB-t. Kérdéseim így hirtelen: Mi tart ezen egy hónapig? Mi a fene az, hogy Curacao? Az egy ország? Biztos? A bronzmeccs este 11-kor, egy negyeddöntő hajnalban lesz? Ez biztos elírás. Hol vannak a magyarok? Zidane játszik még? Milyen Zidane? - kérdezi a gyerek.
Van valami lohasztó a nyári vírusban. Kívánom a forró levest, és a meleg takarót, de novembert kellene mellékelni hozzá, mert így csak szánalmasan izzadok. Fagyit nem ehetek, és nem érzem a hársfa illatát, pedig annál kedvesebb zöldillat nincs is. Felzabáltam viszont minden gyümit, most ő jön.
12d
Nőgyógyászom a lábaim között: - A petefészkei viszont csodaszépek! - Végre jó hír a sok rossz után. Nehezen jutottunk el idáig, de már megérte. - Hah, ez olyan, mint a viccben, mikor a gyerek kalapáccsal üti a pöcsét, és megkérdezik tőle, mi a jó ebben. Az, amikor melléütök! - mondja. (wtf)
Gyerekemnek sok új gondolata támadt a kütyümegvonás közepette: túlélőcsomagot rak össze. Második napja spájzol, már lenyúlta a kézfertőtlenítőmet, a betadine-t, a sebtapaszokat, elemlámpát, vett sípot (?), és megrendeltük a svájci bicskáját. Kicsit nyugtalanító, de ha bármi lesz, én rábízom magamat.
11d
11d
10d
11d
13d
A viharra nem kelek fel, arra viszont igen, hogy a viharpánikos kutyám bő nyállal takarítja a fülkagylómat. Szólt, hogy helyzet van, a megoldás pedig: megkeressük a plüsskutyáját, majd ránézünk a gyerekekre, akik gyanúsan jól vannak, végül összebújunk túlélni. Tippeljünk, ki kakukkolt reggelig.
11d
Simaliba
Simaliba
Simaliba
Simaliba
Simaliba
Simaliba
Simaliba
Simaliba
Simaliba