médií vstoupil Marek Španěl - postava na hranici ezoteriky, konspirací a chuti změnit režim.
Kromě médií tak finančně podporuje například spolek Svatopluk, který změnu režimu slibuj nebo třeba ultrakonzervativní aktivisty v Alianci pro rodinu.
2/3
Vojtěch Boháč
Největší problém českých médií je dlouhodobě jejich vysoká koncentrace v rukou pár miliardářů. Tihle majitelé mají buď byznys silně napojený na stát nebo dost svérázný pohled na svět, který reprezentuje primárně zájmy jich samých.
V posledních letech do klubu velkých vlastníků 1/3
Kolega @fbrychta.bsky.social se se Španělem sešel a následně se ponořil do zkoumání jeho vlivového impéria. Stojí to za přečtení, protože za dost podivnými politickými proudy, které teď v Česku bobtnají, stojí finančně právě tenhle muž. 3/3
www.voxpot.cz/svet-podle-s...
Je vlastně třeba si přiznat, že tento svět nikdy úplně neexistoval – jen část lidí těžila z toho, že si mohla dovolit trávit čas neustálým sebe-aktualizováním ve společensko-politických tématech. Dnes už přestává být v silách kohokoli nepodlehnout. 3/4
V této chvíli by měl někdo citlivě vzít Filipa Turka kolem ramen a říct mu, že svět nekončí tím, že nebude ministrem zahraničí. Dál přece může radit lidem s odčervováváním nebo vítězit na motokárách nad teenagery. A o tom je přece život. Minimálně ten dosavadní Turkův.
www.voxpot.cz/turek-na-min...
legacy media a nástupu silně decentralizovaného informačního prostředí.
Doba, kdy bylo možné díky základní mediální gramotnosti a obecnému přehledu s vysokou úspěšností rozlišit, co je pravda a co fake, je pryč. Pohodlný svět rozdělený na ty, kteří vědí, a „blbce“ podléhají dezinformacím, končí.2/4
Celý komentář tady: www.voxpot.cz/co-delat-kdy...
Hot take: Čím víc nad tím přemýšlím, tím větší smysl mi dává, že se po dekádě online tvůrců, alternativních webů a nových decentralizovaných médií paradoxně díky generativní AI brzy vrátí věk tradičních médií a velkých mediálních značek.
Dávám sbohem Muskovým snům o zániku toho, čemu říká 1/4
Vojtěch Boháč
Spolek Svatopluk znáte? Nový sílící český fenomén, který spojuje antisystémové síly - včetně těch ozbrojených - zleva i zprava. A k tomu peníze Marka Španěla. Ven z EU i NATO do náruče velkého slovanského bratra.
Když si řeknou, že někdo ukradl volby, tak bude zábava.
www.voxpot.cz/pruty-proti-...
Vojtěch Boháč
Vojtěch Boháč
Momenty, kdy naplno ztrácíte důvěru v to, že si Češi dokáží sami vládnout. Pustil jsem se do zkoumání, proč se nedodržují protiruské sankce ani v případě, kdy jde o bezpečnost a stabilitu téhle země. Možná to raději ani nečtěte.
www.voxpot.cz/rekni-kde-ty...