Hot take: Čím víc nad tím přemýšlím, tím větší smysl mi dává, že se po dekádě online tvůrců, alternativních webů a nových decentralizovaných médií paradoxně díky generativní AI brzy vrátí věk tradičních médií a velkých mediálních značek.
Dávám sbohem Muskovým snům o zániku toho, čemu říká 1/4
médií vstoupil Marek Španěl - postava na hranici ezoteriky, konspirací a chuti změnit režim.
Kromě médií tak finančně podporuje například spolek Svatopluk, který změnu režimu slibuj nebo třeba ultrakonzervativní aktivisty v Alianci pro rodinu.
2/3
legacy media a nástupu silně decentralizovaného informačního prostředí.
Doba, kdy bylo možné díky základní mediální gramotnosti a obecnému přehledu s vysokou úspěšností rozlišit, co je pravda a co fake, je pryč. Pohodlný svět rozdělený na ty, kteří vědí, a „blbce“ podléhají dezinformacím, končí.2/4