Největší problém českých médií je dlouhodobě jejich vysoká koncentrace v rukou pár miliardářů. Tihle majitelé mají buď byznys silně napojený na stát nebo dost svérázný pohled na svět, který reprezentuje primárně zájmy jich samých.
V posledních letech do klubu velkých vlastníků 1/3
Hot take: Čím víc nad tím přemýšlím, tím větší smysl mi dává, že se po dekádě online tvůrců, alternativních webů a nových decentralizovaných médií paradoxně díky generativní AI brzy vrátí věk tradičních médií a velkých mediálních značek.
Dávám sbohem Muskovým snům o zániku toho, čemu říká 1/4
legacy media a nástupu silně decentralizovaného informačního prostředí.
Doba, kdy bylo možné díky základní mediální gramotnosti a obecnému přehledu s vysokou úspěšností rozlišit, co je pravda a co fake, je pryč. Pohodlný svět rozdělený na ty, kteří vědí, a „blbce“ podléhají dezinformacím, končí.2/4
Je vlastně třeba si přiznat, že tento svět nikdy úplně neexistoval – jen část lidí těžila z toho, že si mohla dovolit trávit čas neustálým sebe-aktualizováním ve společensko-politických tématech. Dnes už přestává být v silách kohokoli nepodlehnout. 3/4
médií vstoupil Marek Španěl - postava na hranici ezoteriky, konspirací a chuti změnit režim.
Kromě médií tak finančně podporuje například spolek Svatopluk, který změnu režimu slibuj nebo třeba ultrakonzervativní aktivisty v Alianci pro rodinu.
2/3