Od sinoć traje molitva za Vučića na TV Informer.
BIA ga je upozorila da ne ide u CG, jer je životno ugrožen
Članovi SNS-a hoće da ga zaustave svojim telima da ne putuje.
On se ne obazire na molitve, apele i molbe,jer je dao reč Ursuli fon der Lajen da će doći.
Čovek kome je reč važnija od života
Uporno ponavljaju kako se najviše bune oni koji dobro žive.
Pokušaću da objasnim:
poriv za pobunom se ne javlja samo kod onih koji su neposredno tlačeni, nego i kod onih koji ne mogu da podnesu da se drugi tlače i ponižavaju.
#pobuna #otpor
Svi znamo da ga je mrzeo.
Međutim, kada je preko vučjeg krzna navukao jagnjeće odelo zbog podrške Zapada, počeo je da hvali Đinđića, čak i da se poredi s njim.
Ovaj mural pokazuje njegovo pravo lice. Nacrtano preko Đinđićevog lica.
Komentar za “Danas”
Vučić je kao Zelig, junak iz istoimenog filma Vudija Alena. Naime, Zelig se poistovećuje sa sagovornikom do te mere da počinje fizički da liči na njega. Kada je u društvu zvaničnika iz EU, nema većeg Evropljanina, u Moskvi je veći rusofil od samog Putina…
Danas svi igraju fudbal.
Osim Srbije.
Mi čekamo Nacionalni stadion.
Ne možemo da pobeđujemo na anacionalnim stadionima.
Kako tumačite mere na granici protiv cg državljana zbog vraćanja bezbednosno sumnjivih lica?
Kao bivši diplomata i član akademske zajednice pokušavam da nađem neki odgovarajući termin za maltretiranje nedužnih građana i ne mogu da nađem ništa prikladnije od jadno i primitivno. Možda bedno.
Ponoviću još jednom: iako imam šta da zamerim svojoj stranci, Studentskom pokretu i opozicionim strankama - ja to neću činiti. Fokus je promena ove vlasti i stvaranje uređene države i društva pravde.
Ako nekog od njih zanima šta im zameram uvek mogu da me pozovu. Javno ne. Fokus!
Pitaju se na režimskoj tv zašto su proterani Srbi iz Crne Gore? Zato što su Srbi?
Ne, nisu proterani Srbi zato što su Srbi, nego su deportovani Vučićevi plaćenici.
A ovi državljani CG koji su maltretirani s naše strane granice u znak odmazde, obični su graðani koji ne znaju šta ih je snašlo.
Da nije Košta na konferenciji za novinare izrazio saučešće, ne bih ni znao da je naš državljanin poginuo u Libanu kao deo misije OUN.