Napsal jsem větší text ke Grónsku - mimo jiné na téma, proč je tam mimořádně obtížné válčit (ano, na to asi není tak těžké přijít, i obrázek napoví) a zejména proč ho Rusové a Číňané opravdu nebudou dobývat, dokud ho budeme chtít bránit.
denikn.cz/1937497/bude...
Evropa návrhem na alianční vojenskou misi v Arktidě nasvítila americkou politickou komunikaci o „nutnosti mít Grónsko“ z jiného úhlu. Dala Američanům na výběr: buď hájit Grónsko po boku Evropanů, nebo...